Monday December 10th 2018

Samochody amerykańskie vs. europejskie/ a numer VIN

„Nowe, europejskie samochody wyglądają jak depilator…” Takim mianem określiła kiedyś nowe samochody jedna z gwiazd Hollywood. Specjalnie nie zdradzę jej nazwiska gdyż narażanie czyjegokolwiek dobrego imienia nie leży w moim zainteresowaniu.

Niemniej jednak coś w tym jest zwłaszcza gdy patrzymy na kolejną odsłonę Volkswagena Golfa czy Audi TT.  Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób wchodzi w posiadanie nie tylko nowych ale również tych klasycznych krążowników szos z za Wielkiej Wody.

Dość popularnym ostatnimi czasy na naszych drogach stał się właśnie Chevrolet Corvette sprowadzany właśnie z USA, który to wywodzi się wprost ze stajni General Motors.

Jego muskularna budowa i charakterystyczny Amerykański akcent stanowczo kontrastuje z takimi autami jak wykonany z chirurgiczną precyzją Porsche czy inspirowany winem i śpiewem Ferrari.

Miejmy tylko nadzieję, że trend ten utrzyma się jeszcze przez jakiś czas. Miło popatrzeć i posłuchać jak po naszych drogach sunie leniwie bulgocząc V8 Ford Mustang czy gdzie indziej zaskoczy nas swoim patosem i legendą Dodge Camaro.

 

One Comment for “Samochody amerykańskie vs. europejskie/ a numer VIN”


Leave a Comment

You must be logged in to post a comment.

More from category

Samochody amerykańskie – czy warto? cz.2

Samochody pochodzące z Ameryki cechują duże niskoobrotowe silniki oraz miękkie zawieszenie dostosowane do [Read More]

Numer VIN

O numerze VIN NR VIN (Vehicle Identification Number) jest złożonym zestawem znaków, który pojazdowi zostaje nadany [Read More]

Samochody z USA – sprawdzenie VIN

Samochody z USA (i Kanady…) Samochody z USA z reguły są tańsze, dlatego też gdy tylko znacząco spada kurs [Read More]

Jak sprowadzić samochód z USA?

Jak sprowadzić samochód z USA? Samochody w Polsce są bardzo drogie, dlatego też ogromna grupa Polaków chcąc [Read More]