Sunday January 20th 2019

Samochody amerykańskie – czy warto? cz.2

Samochody pochodzące z Ameryki cechują duże niskoobrotowe silniki oraz miękkie zawieszenie dostosowane do wolniejszego poruszania się po drogach Nowego Kontynentu. Przy importowaniu auta które dostępne jest również w europie trzeba spodziewać się znaczących różnic, oprócz mocy i pojemności w większości przypadków auta te różnią się wielkością. Każde auto tej samej klasy będzie w Ameryce większe od europejskiego i posiadać będzie automatyczną skrzynię biegów, które montowane są standardowo we wszystkich typowo niesportowych samochodach. Nierzadko zdarza się również, że dźwignia zmiany biegów zamontowana jest przy kierownicy przez co obsługa wycieraczek może znajdować się w manetce kierunkowskazów, a światła nie będą posiadały możliwości regulacji wysokości. Ważnym aspektem wyposażenia takich samochodów są właśnie światła mijania, które w przeciwieństwie do wersji ze Starego Kontynentu świecą symetrycznie. Po zakupie samochodu należy również koniecznie sprawdzić kolor kierunkowskazu, gdyż w Ameryce, prawo zezwala na używanie czerwonych kierunkowskazów, które w europie są zakazane. Warto wspomnieć również o możliwości braku zainstalowanego tylnego światła przeciwmgielnego co jest normalne. Ciekawostką w wyposażeniu wnętrza samochodu jest brak automatycznego zamykania okien w prawie wszystkich produkowanych tam pojazdach samochodowych, mniej znaczącymi niuansami są radia które trzeba przestrajać, gdyż nie odbierają częstotliwości parzystych czy bardziej plastikowe wykończenie wnętrza.

Importowane samochody są dobrym wyborem, jeżeli nie boją się Państwo drobnych różnic które można skorygować a jednocześnie cenicie sobie dużą pojemność i moc tych pojazdów.

 

Previous Topic:

More from category

Numer VIN

O numerze VIN NR VIN (Vehicle Identification Number) jest złożonym zestawem znaków, który pojazdowi zostaje nadany [Read More]

Samochody z USA – sprawdzenie VIN

Samochody z USA (i Kanady…) Samochody z USA z reguły są tańsze, dlatego też gdy tylko znacząco spada kurs [Read More]

Jak sprowadzić samochód z USA?

Jak sprowadzić samochód z USA? Samochody w Polsce są bardzo drogie, dlatego też ogromna grupa Polaków chcąc [Read More]

Samochody amerykańskie vs. europejskie/ a numer VIN

„Nowe, europejskie samochody wyglądają jak depilator…” Takim mianem określiła kiedyś nowe samochody jedna z [Read More]